Informacje:

"Beautiful Boy" skończył 43 lata

Dodano: Wednesday, 10 October 2018 (10:55)

To jemu dedykowana jest piosenka "Beautiful Boy (Darling Boy)", którą jakoby słyszał przed położeniem do łóżka. Miał pięć lat, kiedy zginął jego ojciec. Świat trochę o nim zapomniał. 9 października Sean Lennon, syn Johna i Yoko Ono skończył 43 lata.

Syn Johna Lennona nie mógł wybrać innej drogi: muzyk, autor piosenek, producent, aktor.

Od dziecka zresztą był uczestnikiem działań artystycznych swojej matki (recytacja na płycie "Season of Glass", piosenka "It's Alright", która pojawiła się na albumie Yoko, wydanym z okazji jej 50. urodzin, udział w tworzeniu awangardowego albumu Yoko, "Rising").

W 1997 roku dołączył do stworzonego w Nowym Jorku japońskiego duetu Cibo Matto (Miho Hatori i Yuka Honda). Swój debiutancki album solowy Sean zatytułował "Into the Sun". Płyta zebrała dość pochlebne opinie w środowisku krytyków muzycznych. Krążek powstał przy współpracy z Yuką Hondą, która była w tym czasie partnerką Seana.

Kolejna płyta, "Half Horse, Half Musician", zawierał kilka nowych piosenek, ale także remiksy tych wydanych na "Into the Sun".

W roku 2001 Sean wystąpił wraz z Rufusem Wainwrightem i Mobym na koncercie "Come Together: A Night for John Lennon's Words and Music", gdzie zagrał piosenki "This Boy" i "Across the Universe". Potem, aż do końca 2005 roku, usunął się w cień.

W lutym 2006 roku na profilu Seana w serwisie MySpace pojawił się utwór "Dead Meat" zwiastujący wydanie nowego albumu "Friendly Fire".

Album wydano 3 października 2006 roku. Od tamtego czasu Sean pojawiał się kilka razy w programach telewizyjnych, wykonując swój singel "Dead Meat". Pracował także, wraz z gitarzystą The Strokes, Albertem Hammondem, nad jego solowym albumem "Yours to Keep", który został wydany 9 października 2006.

W 2008 roku Sean pojawił się gościnnie na albumie "Easy Come Easy Go" Marianne Faithfull. (PAP Life)