Informacje:

Kortez - gwiazda po przejściach

Dodano: piątek, 12 stycznia 2018 (14:56)

Z programu talent show "Must be the music" wyrzucili go Kora i Piotr Rogucki. Z Biedronki wyleciał za przymykanie oczu na kradzieże ubogich. Zaraz potem hit Korteza "Zostań" trafił na listy przebojów.

Zanim został muzykiem prowadził zajęcia rytmiki w przedszkolu, pracował na budowie, był drwalem w Bieszczadach i ochroniarzem w dyskoncie. W jednym z wywiadów piosenkarz wyznał: "To raczej ci bogatsi lubią coś podwędzić. Mnie to wkurzało. Pozwalałem biednym coś tam zwinąć, bogatych goniłem"... Jemu samemu na razie udaje się wyżyć z muzyki, ale gdyby to się zmieniło, "trudno, znajdę inną pracę" - zapowiada.

"Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz (ur. 24 czerwca 1989 w Krośnie) - polski muzyk pochodzący z Iwonicza. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą". To można przeczytać w Wikipedii.

Długi czas nie robił użytku z muzycznego wykształcenia. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych polskich wykonawców. Na swoim koncie ma cztery statuetki Fryderyka i nagrodę publiczności przyznaną na festiwalu w Opolu w 2016 roku.

Niedawno wydał swój drugi album "Mój dom", w którym jest dużo tekstów nawiązujących do jego rozstania z żoną, matką jego 5-letniego syna Jonatana."Ta płyta jest o tym, że nie ma już miłości. Kiedy już spróbowałeś wszystkiego, walczyłeś, by się zmienić, ale w pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że nie ma sensu, bo to już nie będziesz ty. Lepiej wtedy zakończyć związek, bo inaczej będzie to męczarnia dla obu stron" - powiedział Kortez magazynowi "Skarb".

Wiele osób musi być w podobnej sytuacji, skoro piosenki z tej płyty znalazły się na liście przebojów polonijnego Wietrznego radia w dalekim Chicago...

Na Facebooku umieścił spis miast, gdzie będzie koncertował. "Dwa koncerty - Jarocin i Bydgoszcz. Za każdym razem tak bardzo moja bajka... Dziękuję Kortez. Za dobry moment w najgorszych momentach. Za tak bardzo ostateczne piosenki, dźwięki, teksty. Z wdzięcznego serducha życzę odnalezienia Jej w pokoncertowym tłumie. Spokoju. Radości tworzenia. Po prostu dobrego Roku. Niech sprzyja Ci Wszechświat" - napisała jedna z internautek.

"W Rydułtowach nie ma biletów, choć nie są oznaczone, jako wyprzedane" - awanturuje się kolejny fan. Fakt, w ponad dziesięciu miejscach na trasie koncertowej Korteza, promującej drugi album "Mój dom" bilety już wyprzedane. "Oborniki - tu również brak biletów. Dlaczego dla Koteza wybierane są takie małe sale po 300 osób? Skoro jest tak dużo chętnych? Chciałam kupić bilet i już brak..." - żali się inna fanka.

"To był trudny rok. Dużo się działo, perturbacje, wyzwania, zmiany, walka - w tym ta najtrudniejsza, ze sobą. Ale wszystko kończy się dobrze i za to Wam dziękuję. Za wszystkie komentarze na YT, za posty na FB, za like'i, za przyjęcie płyty, za wyprzedane koncerty, za wszystkie miłe słowa i gesty, za zaufanie i uznanie. To dla nas ogromna odpowiedzialność i motywacja do działania. Życzymy Wam odwagi we wszystkim, co robicie i żeby na końcu zawsze wyszło Słońce!" - zwrócił się na profilu Kortez do fanów.

"Ty nam dziękujesz... A winno być odwrotnie za to, co dla nas wszystkich robisz... Trafiasz tam gdzie wzrok nie sięga, wyzwalasz emocje - a to wszystko tak jakby od niechcenia. Nienapompowane, nieprzemyślane przez sztab marketingowych strategów - tak po prostu od Ciebie. Szacunek i do zo. na koncertach w 2018.. Wszystkiego dobrego" - dopowiedzieli fani. (PAP Life)