Informacje:

Mela Koteluk rusza w trasę Migawka '19

Dodano: Monday, 14 January 2019 (11:17)

Piosenkarka Mela Koteluk wyrusza w wiosenną trasę Migawka 19, podczas której promować będzie swój nowy album. Pierwszy koncert zagra 16 marca w Krakowie. Pierwsza część trasy zakończy się w maju we Wrocławiu

"Migawka" to trzecia płyta Meli Koteluk, która ukazała się w listopadzie minionego roku. Na albumie znalazło się 11 utworów, w których piosenkarka porusza trzy ważne obszary codziennego doświadczenia: miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie - odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic, a zapowiedziały ją single "Odprowadź" i "Ogniwo".

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem - wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie 432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli - tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

"Jeśli bierzesz miernik i sprawdzasz, w jakiej częstotliwości szumią drzewa i fale, śpiewają ptaki, to pokazuje on poziom 432 herców" - mówi PAP Life Koteluk. Utwory na tym poziomie są nieco cichsze i łagodniejsze dla ucha.

Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli - tam znajduje inspiracje do pracy twórczej. "Migawka" powstawała z dala od miasta, pod lasem, w domu perkusisty jej zespołu.

Dwie poprzednie płyty Koteluk "Spadochron" i "Migracje" zdobyły status podwójnie platynowych płyt. (PAP Life)