Informacje:

"Pamiętnik" w Broadwayowskiej odsłonie

Dodano: Tuesday, 8 January 2019 (10:21)

"Pamiętnik" z Rachel McAdams i Ryanem Goslingiem w rolach głównych, to chyba jeden z najpopularniejszych "wyciskaczy łez". Melodramat doczeka się musicalowej adaptacji.

"Jestem bardzo podekscytowany, że wreszcie mogę podzielić się z wami wielką nowiną. Pamiętnik trafia na Broadway. Dobrze widzicie. Bekah Brunstetter podjęła się adaptacji powieści, zaś Ingrid Michaelson będzie zajmować się muzyką i tekstami. Cieszę się, że mogę współpracować z Bekah, Ingrid i całym zespołem, by przedstawić tę ukochaną historię na scenie!" - ogłosił Nicholas Sparks.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące obsady i samej premiery musicalu.

"Pamiętnik" to jedna z najpopularniejszych filmowych historii miłosnych. Cierpiąca na chorobę Alzheimera Allie mieszka w domu opieki społecznej. Nie pamięta wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznaje nawet członków rodziny. Jej mąż Noah nie rezygnuje jednak z walki o żonę i stara się pomóc jej odzyskać utracone wspomnienia, niestety na próżno. W końcu decyduje się on każdego dnia czytać jej na głos historię miłości dwóch młodych serc, która porusza Allie do głębi. Nie zdaje sobie ona jednak sprawy z tego, że jest to ich własna historia.

Inspiracją dla powieści napisanej przez Sparksa w 1996 roku i zekranizowanej osiem lat później była historia dziadków byłej żony pisarza.

Choć film wywołał wśród krytyków mieszane opinie - jedni uznali go za zbyt przesłodzoną historię miłosną, inni doceniali popis aktorski i słodko-gorzką fabułę - "Pamiętnik" przeszedł do klasyki romantycznego kina. (PAP Life)