Informacje:

Piątkowa premiera: miłość w stylu retro

Dodano: Friday, 11 January 2019 (14:05)

Czy miłość się starzeje? Chyba nie... "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Ach, jak oni się kochają", "Tyle miłości", "To ostatnia niedziela" - nikt nie śpiewał o miłości tak jak artyści dwudziestolecia międzywojennego. Album "Retro love" od piątku w sklepach.

"Retro love" to zestaw utworów, które śpiewają m.in. Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Adam Aston czy Chór Dana.

Ich szlagiery z filmu, teatru, kabaretu, ale i mniej znane perełki usłyszymy na wyjątkowej dwupłytowej kompilacji "Retro Love".

Cześć pierwsza wydawnictwa prezentuje najpiękniejsze piosenki z okresu przedwojennego, które zachwycają poetyckością i bogatym instrumentarium.

Niezapomniane "Miłość ci wszystko wybaczy" śpiewa Hanka Ordonówna, "Pierwszy siwy włos" - Mieczysław Fogg, "Tyle miłości" - Eugeniusz Bodo, "Każdemu wolno kochać" - Adam Aston, "Już nie mogę dłużej kryć" - Tola Mankiewiczówna i Aleksander Żabczyński.

Druga część to hity i ballady, które królowały na listach przebojów w latach 70-90. XX wieku, a wśród nich m. in. "Do zakochania jeden krok", "Wszystko czego dziś chcę", "Cóż wiemy o miłości", "Bo z dziewczynami" czy "Nasze randez-vous".

Anna Jantar, Izabela Trojanowska, Zdzisława Sośnicka, Zbigniew Wodecki, Kombi, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk - to oni swoimi utworami odpowiadają o różnych obliczach miłości. (PAP Life)