Informacje:

RMF Classic z kolejnym rekordem słuchalności! Prawie 700 tys. słuchaczy!

Dodano: Wednesday, 15 May 2019 (08:51)

RMF Classic po raz kolejny pobił rekord słuchalności. Według najnowszych danych stacji słucha aż 695 tys. osób dziennie – to najwięcej w jej ponad 16-letniej historii. W ciągu roku rozgłośni przybyło blisko 50 tys. słuchaczy.

Na rekordowym poziomie jest też zasięg tygodniowy – stacji przynajmniej raz w tygodniu słucha już blisko 4,4 mln osób. Każda z nich spędza ze stacją średnio 125 minut dziennie.

„Sprawdza się konsekwentna linia programowa oparta o muzykę filmową oraz audycje tematyczne o literaturze, designie, filmie, fotografii czy podróżach. Z drugiej strony słuchacze chętnie akceptują kolejne modyfikacje i nowe pozycje programowe, takie jak niedawno wprowadzona do ramówki »Piosenka z prawdziwego zdarzenia«, w której Artur Andrus wymyśla i pisze tekst piosenki, a następnie nagrywa ją z zaproszonym do studia gościem. Całość – od pomysłu przez nagranie po premierową emisję na antenie – zajmuje dokładnie dobę” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

Oprócz tego RMF Classic organizuje i angażuje się w wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. przyznaje nagrody MocArty oraz współtworzy Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.