Informacje:

Startuje trasa Queen Symfonicznie

Dodano: środa, 13 września 2017 (13:12)

Do dziś wielu odczuwa dreszcze, gdy zabrzmią pierwsze takty "Bohemian Rhapsody", albo "We are the champions". To dla nich już 8 października startuje w Filharmonii Narodowej projekt Queen Symfonicznie. Do wiosny muzycy zaprezentują się ponad 25 razy w całej Polsce.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od pięciu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. Queen Symfonicznie to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 100 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 80 tys. widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca.

Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in "One Vision", "Under Pressude" znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona", którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Trasa startuje 8 października w Warszawie. Queen Symfonicznie wystąpią też m.in. w Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Koszalinie i Słupsku. Zakończenie trasy - 13 maja w Szczecinie. (PAP Life)