Informacje:

Tylko spokój nas uratuje... w Muzeum Książki Artystycznej

Dodano: czwartek, 11 stycznia 2018 (11:36)

Doświadczanie muzyki z dala od zgiełku głośnych klubów to główna idea projektu "Tylko spokój nas uratuje", organizowanego w klimatycznych wnętrzach Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. W najbliższą niedzielę wystąpi tam zespół "tęskno" oraz artystka z Berlina Lilla Clara.

Jak podkreślają organizatorzy, ich propozycja skierowana jest do osób, które chcą uczestniczyć w koncertach artystów w różny sposób interpretujących zjawiska spokoju i niepokoju. Cicha, położona z dala od zgiełku miasta i hałaśliwych klubów, przestrzeń Muzeum Książki Artystycznej wydaje się wymarzona do takich spotkań.

W najbliższą niedzielę w Muzeum wystąpi dwóch wykonawców. Jakie pierwszy - zespół "tęskno", który tworzy wokalistka Joanna Longić i pianistka Hania Rani wraz z kwintetem smyczkowym w składzie: Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Mateusz Wasiucionek, Zuzanna Stradowska i Stanisław Czyżewski. Muzycy połączyli swoje siły "z tęsknoty za szczerością w muzyce, zagubionymi uczuciami i wyjątkowymi słowami", proponując odbiorcom muzykę w stylu modern classic.

Z kolei Lilla Clara, czyli Clara Schickentaz, przyjedzie do Łodzi z Berlina. Jest wokalistką i ilustratorką, odwołującą się w swojej twórczości do najpiękniejszych minimalistycznych, islandzkich brzmień. Posługując się delikatnym i urzekającym wokalem, przekazuje całe spektrum emocji przy aranżacjach muzyki klasycznej. Jej występ powinien spodobać się wielbicielom twórczości Olafura Arnaldsa, Soley albo Nilsa Frahma.

Muzeum Książki Artystycznej mieści się w zabytkowej willi na terenie osiedla Księży Młyn, należącej niegdyś do jednego z najzamożniejszych łódzkich fabrykantów Henryka Grohmanna, który był także znanym mecenasem i kolekcjonerem sztuki oraz melomanem. (PAP Life)