Informacje:

Ennio Morricone - Król muzyki filmowej wystąpi w Polsce!

Dodano: piątek, 13 października 2017 (10:00)

Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele obrazów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach. Teraz, ten niekwestionowany król muzyki filmowej, wystąpi w Polsce. Koncert, na którym usłyszymy największe kompozycje Ennio Morricone, odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 14 października. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

200 osób wystąpi na jednej scenie z Ennio Morricone!

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna o międzynarodowej sławie i renomowany Praski Chór Mieszany wystąpią w koncercie, który poprowadzi Maestro Ennio Morricone. Na scenie zobaczymy ponad 200 osób, a widowisko z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Spotkanie z muzyką filmową wielkiego mistrza już za miesiąc w Łodzi!

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna w tym roku obchodzi 24. urodziny i uważana jest za jeden z najlepszych zespołów symfonicznych w Europie. Słynie z uniwersalności i przedstawiania szerokiego programu, począwszy od dużych wykonań koncertowych utworów klasycznych, przez jazz i musical do najsłynniejszych tematów filmowych. Orkiestra organizuje Prague Proms Festiwal z udziałem najlepszych artystów. Wydarzenie przyciąga corocznie rzesze publiczności. Do najjaśniejszych gwiazd festiwalowych należą: Ennio Morricone Lalo Schifrin, James Morrison, Branford & Wynton Marsalis, Pino Donnagio, Giuliano Taviani, José Carreras, Danny Elfman, Vince Mendoza, Giuseppe Tornatore, Vladimir Cosma, Carl Davis. Część z tych artystów wielokrotnie wracała do Pragi i dawała koncerty czy nagrywała płyty. Czeska orkiestra towarzyszyła w nagraniach światowej sławy śpiewakom Placido Domingo czy Annie Netrebko.  Przez kilka sezonów instrumentaliści towarzyszyli w koncertach Andrei Bocellemu. Co ciekawe, współpracowali także z artystami popowymi, jak: Sting, Georg Michael, Natalie Cole, Dianne Reeves, Angelique Kidjo czy Denise Donatelli.

 

Obecnie jednym z twórców, który najczęściej współpracuje z muzykami jest właśnie Ennio Morricone. Od lat dyryguje orkiestrą podczas koncertów, a także nagrywa z nią płyty. Instrumentalistów z Czech wybrał sam Maestro, który powtarza często, że postawił właśnie na tę właśnie orkiestrę, ponieważ nie dość, że to wspaniali muzycy, to do tego są zdyscyplinowani i dobrze mu się nimi dyryguje. - Nigdy nie tracimy niepotrzebnie czasu, praca zawsze idzie bez problemów. Nic więc dziwnego, że chętnie zawsze wracam właśnie do tej orkiestry – powtarza w wywiadach Ennio Morricone.

To właśnie kompozycje Maestro zagrane przez Czeską Narodową Orkiestrę Symfoniczną wydane były na płycie do soundtracku „Nienawistna ósemka”. Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem w 2016 roku. Ostatnio Ennio Morricone jeździ z koncertami po świecie ze słynną czeską orkiestrą w ramach trasy pod nazwą „60 YEARS OF MUSIC TOUR”. Na te występy wyprzedano już pół miliona biletów.

Instrumentalistom towarzyszy na koncertach także znakomity Praski Chór Mieszany. Na początku lat 90. zespół postanowił postawić na ambitny repertuar i rozpoczął współpracę właśnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Razem z nią towarzyszył w trasie koncertowej Andrei Bocellego. Chór występuje obecnie w koncertach, które prowadzi Ennio Morricone, doskonale prezentując monumentalne dzieła mistrza.

- Na scenie Atlas Areny jednocześnie zobaczymy w sumie ponad 200 osób. A do tego chór i orkiestrę poprowadzi jeden z najwspanialszych kompozytorów na świecie. Z całą pewnością będzie to niezapomniany koncert – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje wydarzenie.
Ennio Morricone będzie dyrygował Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i Praskim Chórem Mieszanym 14 października w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety na to wydarzenie dostępne są poprzez strony www.biletyimprezy.prestige.com, eBilet oraz w sieci salonach Empik w całym kraju. Promotorem wydarzenia jest agencja  Prestige MJM.


Ennio Morricone należy do grona najlepszych współczesnych kompozytorów filmowych. Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. Wśród  nich także te najważniejsze – amerykańskie Oscary, czy Złote Globy. Sam Ennio Morricone dziesięć lat temu został laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino pt. „Nienawistna ósemka”. Wcześniej był do niego pięciokrotnie nominowany.

Na długiej liście artystów, którzy współpracowali z twórcą, odtwarzając skomponowaną przez niego muzykę, są m.in.: Andrea Bocelli, Paul Anka, Celiné Dion, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Il Volo, a nawet Metallica, czy The Prodigy i Slash. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, czy Adrian Lynn.

Ennio Morricone komponować zaczął mając zaledwie 6 lat. W wieku 12 lat rozpoczął naukę w rzymskim konserwatorium muzycznym, a edukację ukończył po rekordowo krótkim czasie... 6 miesięcy! Studiował jednocześnie muzykę chóralną, kompozycję i grę na trąbce. Karierę rozpoczynał jednak w klubach nocnych, grając muzykę jazzową. Wkrótce dołączył także do orkiestry i zaczął realizować swoje pierwsze zlecenia, głównie aranżacje i muzykę filmową, w tym również dla innych... kompozytorów. W 1961 roku napisał ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu pt. „Faszysta” w reżyserii Luciano Salce. Kariera przyspieszyła, gdy w 1964 roku napisał muzykę do spaghetti westernu pt. „Za garść dolarów”. Współpracował z Sergio Leone również przy innych jego filmach. Sławę przyniósł mu dopiero obraz do kolejnego westernu pt. „Dobry, zły i brzydki”. Wkrótce współpracować z nim chcieli niemal wszyscy współcześni reżyserzy.

Przez 60 lat Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do takich znanych filmów, jak wspomniana już „Nienawistna ósemka”, „Malena” - obydwa obrazy obsypane zostały wieloma nagrodami, a także:   „Nietykalni”, „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za garść dolarów”, „Rydwany ognia”, „Papież, który został człowiekiem”, „Los utracony” oraz „1900: człowiek legenda”.

Pomimo dobiegającej dziewięćdziesiątki, Ennio Morricone jest wciąż aktywnym twórcą, koncertującym na całym świecie, prowadząc orkiestry symfoniczne i wieloosobowe chóry.

Koncert Ennio Morricone odbędzie się 14 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.


Trasa “60 Years of Music Tour” Ennio Morricone wyprzedała 500 tysięcy biletów!

Podczas wyprzedanego koncertu w spektakularnej Arenie w Veronie legendarny włoski kompozytor Ennio Morricone został mile zaskoczony nagrodą od swojego producenta – GEA Live. Niespodzianka jest uczczeniem fenomenu sprzedaży ponad 500 tysięcy biletów od 2014 roku. Trasa “60 Years of Music Tour”, w której Maestro towarzyszy ponad 200 muzyków i solistów na scenie, wyprzedała liczne koncerty na arenach całego świata, otrzymując owacje na stojąco oraz pochlebne opinie w mediach.

88-letni kompozytor zaszczycił publiczność i dyrygował podczas dwóch koncertów w Veronie na Festiwalu della Bellezza, które zostały w całości wyprzedane. Wydarzenia te były częścią światowej trasy koncertowej o ogromnej skali. Trasa koncertowa rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i jest ona zwieńczeniem 60 letniego jubileuszu Ennio Morricone i jego wybitnej aktywności jako kompozytora i dyrygenta. Obecna trasa, która jest kombinacją muzyczną z trasą „My Life in Music” odbywającą się w latach 2014 i 2015 dalej toczyć będzie się w miastach Europy podczas bieżącego, 2017 roku. Do tej chwili osiągnęła niezwykle imponującą liczbę sprzedażową, wynosi ona bowiem 500.000 sprzedanych biletów!

-Jestem zaskoczony, uhonorowany i bardzo poruszony faktem jak wielu ludzi przychodzi na moje koncerty. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zgromadzonym na publiczności za przybycie i wysłuchanie mojej muzyki na żywo. To było niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. - powiedział Ennio Morricone w odpowiedzi na wyróżnienie.


- Ta niesamowita liczba sprzedanych biletów klasyfikuje Ennio Morricone na unikatowej pozycji wśród kompozytorów filmowych. Same dwa koncerty w Veronie wyprzedały 23,500 biletów. To liczby, które spotykamy głównie przy popowych lub rockowych koncertach. Szczególnie rzadko dotyczą kompozytorów czy dyrygentów repertuarów instrumentalnych.- skomentował producent Floris Douwes dla GEA live.

Morricone skomponował ponad 500 utworów do produkcji kinowych i telewizyjnych, a także ponad 100 kompletnych kompozycji muzycznych. Jego ścieżki dźwiękowe pojawiły się w znanych na całym świecie produkcjach kinowych, takich jak: Once Upon a Time in the West, One Upon a time in America, A Fistful of Dollars, The Untouchables oraz The Mission. Z kolei muzyka skomponowana do produkcji filmowej The Good, The Bad and The Ugly, bezwzględnie utrzymuje drugą pozycję się na liście 200 najlepszych ścieżek filmowych, jakie kiedykolwiek skomponowano.

Jego pierwsza praca muzyczna, została napisana ponad 50 lat temu do westernu Once Upon A Time In The West. Morricone skomponował oraz wydał również ścieżkę dźwiękowa do filmu Quentina Tarantino The Hateful Eight, która to w 2016 roku zdobyła nagrodę Academy Award, Golden Globe oraz BAFTA Award za najlepszą ścieżkę dźwiękową roku.

Producentem 60 lat Jubileuszu Ennio Morricone jest GEA Live (www.gealive.com).


Ennio Morricone – niezbędnik koncertowy

Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Ennio Morricone w hali Atlas Arena w Łodzi, który odbędzie się 14 października 2017 roku

Rozpiska godzinowa*
18:15 – Otwarcie bram hali Atlas Areny
20:00 – koncert Ennio Morricone

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem prosimy o wcześniejsze przybycie do hali Atlas Arena.
Podczas występu nastąpi około dwudziestominutowa przerwa. Jeśli ktoś spóźni się na koncert, będzie mógł być wpuszczony na swoje miejsce dopiero w czasie przerwy.
*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management)

Parkingi przy hali

Parking przed halą jest w stanie pomieścić ok. 300 aut i jest płatny 30 zł. Dodatkowe parkingi w pobliżu hali: parking pod wiaduktem kolejowym na dworcu Łódź Kaliska, parking przy pętli autobusów (skrzyżowanie al. Włókniarzy/ul. Karolewskiej), ogrodzony parking przy „starych kasach” PKP na al. Unii Lubelskiej, parking przed aquaparkiem FALA, zatoka na al. Unii Lubelskiej (od stadionu do Konstantynowskiej), miejsca parkingowe na al. Unii Lubelskiej (od „starych kas” PKP do ul. Konstantynowskiej) (autokary), miejsca parkingowe na al. Unii Lubelskiej (od ul. Konstantynowskiej do ul. Srebrzyńskiej).

Dojazd

Dogodna lokalizacja Atlas Areny Łódź pozwala na szybki dojazd do hali komunikacją miejską: autobusy nr 6, 50, 52, 80, 80A, 86, 97, 98, 98A, 98B, 99, 99A, Z10 oraz tramwaje nr 8, 12, 14. Hala jest oddalona o około 3,5 km od Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta oraz o około 200 m od Dworca PKP Łódź Kaliska.

Zakup biletów w dniu koncertu

Będzie możliwość zakupienia biletów w hali Atlas Arena w dniu koncertu, w wyznaczonym punkcie, przy wejściu numer 1, od godziny 12:00. Ponadto bilety niemal do ostatniej chwili będzie można kupować za pośrednictwem strony eBilet.pl oraz w sieci salonów EMPIK na terenie całego kraju.

Osoby niepełnosprawne

Miejsca dla niepełnosprawnych w Atlas Arenie znajdują się naprzeciwko sceny, na promenadzie nad trybunami A oraz U. Wejście dla osób niepełnosprawnych to wejście nr 1.

Gastronomia na koncercie

Podczas koncertu będą uruchomione punkty gastronomiczne, w których będzie można zakupić napoje oraz ciepłe przekąski. Punkty będą zlokalizowane przy wejściach na halę.


Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w wyznaczonym miejscu (za sektorem W-A). Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, świecących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Do hali zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. W przypadku nie respektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Do hali Atlas Arena można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki. Podczas koncertu zabrania się robienia zdjęć oraz nagrywania.

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu Ennio Morricone w hali Atlas Arena będą czynne punkty medyczne. Główny punkt medyczny będzie znajdował się na parterze pomiędzy sektorami U i A. Usługi świadczyć będą także dodatkowe punkty mobilne.

Bankomaty

W pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej Atlas Arena Łódź znajdują się bankomaty sieci BZWBK (Al. Unii Lubelskiej 3), PKO BP (Al. Unii Lubelskiej 3/5), Multibank Champion (Al. ks. Biskupa Władysława Bandurskiego 49) oraz PKO Bank Polski (ul. Bratysławska 6A).

Szatnia

W dniu koncertu szatnia będzie odpłatna - 2 zł/os. Prosimy o niepozostawianie żadnych cennych oraz wartościowych rzeczy w szatni, ponieważ Organizator nie będzie brał za nie odpowiedzialności.

Gadżety

Podczas koncertu Ennio Morricone będą dostępne gadżety artysty. Punkt sprzedażowy zostanie  zlokalizowany w szatni, w pobliżu wejścia numer 25.


Maestro przygotowuje specjalne utwory na koncert w Łodzi!

Koncert Ennio Morricone już za kilka dni. Jakie utwory Maestro wybierze ze swojego imponującego dorobku? Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy. Kompozytor przygotowuje też coś specjalnie na występ w Polsce!  Widowisko z udziałem ponad 200 osób – orkiestry, chóru, solistów i Morricone w roli dyrygenta odbędzie się już 14  października w Atlas Arenie w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Jak w koncercie trwającym niespełna dwie i pół godziny pokazać twórczość kompozytorską jednego z największych autorów muzyki filmowej, obejmującą 60 lat? Oczywiście nie jest to realne, tym bardziej, że Maestro ma na swoim koncie muzykę nie tylko do ponad 500 filmów. Tworzył również melodyjne piosenki czy inne autonomiczne dzieła symfoniczne. Z całą pewnością utwory, które zabrzmią w Łodzi będą jednak najbardziej reprezentatywną ilustracją dokonań kompozytora.
Zbliżający się koncert pozostanie w pamięci widzów także z uwagi na spodziewany rozmach wydarzenia. Ponad 200 osób na scenie zaprezentuje zarówno bardzo znaną muzykę, jak i nieco zapomniane utwory sławnego mistrza. Czego więc możemy się spodziewać na polskim koncercie?  Z pewnością usłyszymy fragmenty z tzw. „Dolarowej sagi”, czyli westernów, wyreżyserowanych przez Sergio Leone, w których główne role grał Clint Eastwood. Nie zabraknie jednego z najsłynniejszych tematów – czyli „Chi Mai” z filmu „Zawodowiec” oraz dość jednostajnej i niepokojącej melodii z filmu „Nienawistna ósemka”. Za kompozycje do tego obrazu Maestro otrzymał w zeszłym roku Oscara. Jak zabrzmią na żywo w łódzkiej Atlas Arenie – dowiemy się już niedługo.

Możliwości wieloosobowego chóru poznamy w trakcie utworów z filmu „Misja”, w tym osławionego „Gabriel's oboe”.  Nie zabraknie także muzycznych prezentacji z filmów kompletnie dzisiaj zapomnianych, np. „Queimada”, „Baaria” oraz „Bitwa o Algier”. Czy zapadną do gustu łódzkiej publiczności?

To tylko część z przygotowywanej setlisty na łódzkiej koncert Ennio Morricone. Już 14 października w Atlas Arenie dowiemy się, jakie jeszcze utwory zabrzmią w czasie dwu i półgodzinnego koncertu. Wiemy natomiast to, że Maestro przygotowuje specjalne utwory na występ w Polsce. O tym, co to będzie – zadecyduje on sam po próbach przeprowadzonych z orkiestrą i chórem.

Łódzki koncert będzie odbędzie się w dwóch częściach, przedzielonych dwudziestominutową przerwą. Całość, rozpoczęta o godzinie 20.00, potrwa około 2,5 godziny.

- To z całą pewnością będzie niezwykły koncert. Publiczność przypomni sobie najbardziej znane tematy muzyczne i te nieco już zapomniane. Dodatkowym ułatwieniem będą wyświetlane na telebimach tytuły filmów, z których zaprezentowana zostanie muzyka - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.


Atrakcyjne gadżety na koncert Ennio Morricone

Wydawnictwa zawierające odręczne zapiski kompozytora wraz z serią rzadkich i wcześniej niepublikowanych zdjęć, do tego płyty CD i DVD oraz T-shirty w różnych kolorach oraz wiele innych gadżetów będzie można zakupić już w sobotę, przed i tuż po koncercie Ennio Morricone. Cała kolekcja zostanie udostępniona do sprzedaży na stoisku w hali Atlas Arena w Łodzi.

Wielki włoski kompozytor ma w Polsce niesłabnące grono miłośników swojej twórczości. Spora grupa z nich z pewnością weźmie udział w zbliżającym się koncercie artysty w Łodzi. To właśnie z myślą o nich, management Ennio Morricone zdecydował o przywiezieniu do Polski gadżetów, które zakupić będzie można w dniu koncertu. Stoisko zlokalizowane zostanie w szatni, w pobliżu wejścia numer 25 Atlas Areny.

Co będzie można kupić? Na stoisku nie zabraknie T-shirtów w damskiej i męskiej rozmiarówce oraz w różnych kolorach. Oprócz koszulek znajdziemy tu również kubeczki, długopisy, torby, breloczki i plakaty tematycznie związane z postacią włoskiego kompozytora. Prawdziwą gratką dla fanów może okazać się wydawnictwo zawierające odręczne zapiski kompozytora wraz z serią rzadkich i wcześniej niepublikowanych zdjęć Ennio Morricone. W sprzedaży będzie wersja książki z podpisem i bez. Oczywiście nie zabraknie płyt CD i DVD – w końcu artysta może się pochwalić dorobkiem obejmującym 60 lat! Będzie można zatem wybierać spośród kilku albumów przygotowanych na łódzki koncert. W sprzedaży znajdzie się m.in. krążek z 2007 roku pt. „Morricne Awards” z najbardziej znanymi fragmentami ścieżek filmowych wraz z książeczką zawierającą całą filmografię artysty. Na stoisku nabyć będzie można także DVD z koncertu „Live at the Kremlin” z udziałem rosyjskich muzyków - chóru i orkiestry, a także kolekcję płytową wydaną z okazji 60-lecia twórczości kompozytorskiej Ennio Morricone. Z kolei płyta CD  „Bambini del Mondo” to propozycja utworów śpiewanych przez chór dziecięcy wraz z nutami i włoskimi tekstami piosenek.

Wszystkie gadżety będzie można kupować zarówno przed rozpoczęciem koncertu, w czasie przerwy oraz bezpośrednio po zakończeniu show.
Wejściówki na koncert Ennio Morricone wciąż są w sprzedaży, Można je nabywać za pośrednictwem stron: bilety.imprezyprestige.com i eBilet pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.


Ennio Morricone - nie dla spóźnialskich!

Koncert Ennio Morricone rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.00. Jeśli ktoś spóźni się, zostanie wpuszczony na halę łódzkiej Atlas Areny dopiero w czasie przerwy. Warto więc być punktualnym. Podczas wieczoru nie będzie można wykonywać  zdjęć i nagrań – nawet telefonami komórkowymi. Bramy wejściowe do hali otwarte będą już od 18.15.

Długo wyczekiwany koncert Ennio Morricone odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października. Jeśli wierzyć zapowiedziom sławnego kompozytora o rychłym przejściu na koncertową emeryturę, łódzki występ będzie pewnie jego ostatnim przed polską publicznością.
Maestro przyjedzie wraz z orkiestrą i chórami liczącymi łącznie ponad 200 osób. Aby każdy szczegół koncertu dopięty był na ostatni guzik, próby rozpoczynają się już dzień wcześniej. Dopiero po nich Maestro zadecyduje o tym, jakie utwory zaprezentowane zostaną w końcówce wieczoru. Planuje się, że cały koncert będzie trwał 2 godziny i 40 minut. Pierwsze nutki zabrzmią o 20.00. Warto być punktualnym, bo spóźnialscy nie zostaną wpuszczeni na halę i będą musieli poczekać do przerwy, która przewidziana jest dopiero na godzinę 21.20. Po 20 minutach rozpocznie się druga część koncertu. Koniec zaplanowano na 22.40.

Ważna informacja dotyczy robienia zdjęć i nagrywania fragmentów koncertu amatorskimi aparatami czy telefonami. Na wyraźne życzenie managementu podczas trwania występu zabrania się robienia zdjęć oraz nagrywania wszelkim sprzętem. Dotyczy to publiczności, choć z pewnymi ograniczeniami muszą się także liczyć profesjonalni, akredytowani fotoreporterzy.

Koncert, w którym usłyszymy największe utwory muzyki filmowej Ennio Morricone z udziałem samego Maestro, odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października. Ostatnie wejściówki można nabyć poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.com, a także w salonach Empik