Informacje:

Druga seria "Chyłki" z Gierszałem i Żmijewskim

Dodano: Thursday, 12 September 2019 (12:28)

Drugi sezon serialu Chyłka "Kasacja" zobaczymy w listopadzie. "Długo będziemy pamiętać rolę Kuby Gierszała" - mówi PAP Life Remigiusz Mróz, autor powieści, według której powstaje produkcja.

Tym razem prawnicy z kancelarii Żelazny& McVay podejmują się obrony Piotra Langera Juniora (w tej roli Gierszał właśnie), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo.

Znów pojawi się Magdalena Cielecka w roli pani mecenas, a u jej boku - Kordian Oryński (Filip Plawiak). Do obsady dołączą też nowi aktorzy. "Bardzo cieszy mnie, że w serialu zobaczymy Tomka Schuchardta - jednego z aktorów mojego pokolenia, których od lat cenię najbardziej. Oprócz tego w tym sezonie dołączają do nas takie nazwiska jak Olgierd Łukaszewicz w roli mafiosa czy Marcin Bosak, jako prokurator, który staje w szranki z naszą panią mecenas. A na koniec wisienka na torcie, czyli Ireneusz Czop, który wcieli się w Szczerbińskiego - policjanta, który ułatwia nieco życie Chyłce, ale znacznie komplikuje je Kordianowi..." - wyjawia PAP Life Remigiusz Mróz.

"Tym razem więcej czasu spędzimy w korporacyjnej i sądowej Warszawie, a Chyłka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z dość kłopotliwą sytuacją w kancelarii, ale też z wyjątkowo parszywym klientem. Wydaje mi się, że Jakub Gierszał pokaże Piotra Langera w taki sposób, że kreacja ta na długo zapadnie nam wszystkim w pamięci" - dodaje Mróz.

Co ciekawe, na planie serialu, w króciutkich epizodach pojawia się również sam pisarz. "Kontynuuję nową, świecką tradycję! Zawitałem więc nie tylko kontrolnie, coby sprawdzić, czy nikt nie prokrastynuje, ale też po to, żeby odegrać niewielką rolę. Tym razem nie na korytarzu w kancelarii, ale na sali sądowej. I dane mi było nawet zagrać mimiką (śmiech). Ekipa skwitowała to brawami, więc jest szansa, że coś z tego będzie!" - żartuje sam z siebie pisarz.

Gierszał w jednej z głównych ról, to na pewno dla widzów będzie ciekawe doznanie. "Myślę, że długo będziemy pamiętać tę rolę Kuby. Postać, którą gra, ma duże pole do popisu, a przy takich umiejętnościach aktorskich możemy spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego i... niepokojącego. Widziałem kilka scen i muszę przyznać, że jego interpretacja Piotra Langera naprawdę mrozi krew w żyłach" - wyjawia Mróz.

W jednych z ról zobaczymy także Artura Żmijewskiego. Czy będzie w tym serialu eleganckim inteligentem, który jest wzorem klasy i dobrego wychowania? "Z pewnością, choć już w pierwszym sezonie moglibyśmy zobaczyć, że to tylko skrupulatnie budowa fasada. Artur Żmijewski nadaje się świetnie na ojca naszego złoczyńcy - wszak Piotr Langer po kimś musiał odziedziczyć z jednej strony tę dość przystępną powierzchowność, z drugiej jednak zło, które się pod nią skrywa..." - mówi Mróz.

Nad serialem pracuje spora ekipa scenarzystów, Pap Life dociekał, czy pisarz może jeszcze coś poprawiać, dopisywać w trakcie realizacji serialu. "Czytałem scenariusze przed pierwszym klapsem, a na planie podpatrywałem, jakie zmiany nanoszono w ostatnich chwilach - nigdy jednak nie uzurpowałbym sobie prawa do zgłaszania jakichkolwiek uwag. Czasem o coś pytam, ale prawda jest taka, że ekipa produkcyjna świetnie zna materiał źródłowy i wszelkie odstępstwa nie wynikają z tego, że ktoś, o czymś nie wie, tylko z wymogów telewizji" - mówi pisarz.

Serial "Chyłka. Kasacja" będzie miał w listopadzie swą premierę na player.pl. Później zobaczą go widzowie TVN-u.

Dorota Kieras (PAP Life)