Informacje:

Jane Lynch i Cyndi Lauper zagrają w komediowym serialu

Dodano: Tuesday, 17 September 2019 (09:53)

To dopiero będzie duet! Jane Lynch i Cyndi Lauper zagrają w komediowym serialu Netfliksa. Duet wcieli się w role niezamężnych pań w średnim wieku, które zastanawiają się nad kolejnym krokiem w życiu.

Informacje o projekcie zdradziła Jane Lynch. Aktora opisała projekt jako współczesne "Złotka".

Jane Lynch to amerykańska piosenkarka oraz aktorka. Znana jest z ról w komediach, takich jak "Medal dla miss" i "40-letni prawiczek" oraz epizodycznych występach w serialach, jak "Dwóch i pół" i "Zabójcze umysły". Najbardziej kojarzona jest jednak z rolą Sue Sylvester w musicalowym serialu stacji FOX, "Glee". Udzieliła także głosu jednej z ogrzyc w "Shrek Forever".

Aktorka zagrała również w filmie "Kopciuszek: Roztańczona historia", jako Dominique, a w 2010 r. wystąpiła gościnnie w serialu telewizyjnym "iCarly" jako matka Sam. Ostatnio występowała w serialu "Wspaniała pani Maisel".

Cyndi Lauper rozpoczęła solową karierę muzyczną w 1983 r. Jej pierwszy singiel "Girls Just Want to Have Fun" został uznany za nieoficjalny manifest kobiecej niezależności. Jej pierwszy album "She's So Unusual" sprzedał się w ponad 6 mln egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Piosenkarka nagrała dwa utwory do filmu Stevena Spielberga "Goonies" z 1985 r.

Drugi album wydany w 1986 r. "True Colors" również odniósł sukces, sprzedając się w ponad 2 mln egzemplarzy.

W 2006 r. zadebiutowała na Broadwayu w Studio 54. Zagrała wtedy Jenny w musicalu "Opera za trzy grosze" Kurta Weilla. Jest autorką muzyki i słów do musicalu "Kinky Boots", który był wystawiany na Broadwayu w latach 2013-2019.

Jest zdobywczynią złotych i platynowych płyt, a także nagród Grammy, Tony i MTV Video Music Awards. W 2016 r. odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles, a w 2017 dołączyła do galerii sławy Songwriters Hall of Fame.

Jej ostatni album to utrzymany w stylu country "Detour" z 2016 r. (PAP Life)