Informacje:

Ostaszewska i Zakościelny na planie nowego serialu medycznego

Dodano: poniedziałek, 19 czerwca 2017 (11:15)

Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Magdalena Popławska - to gwiazdy nowego serialu medycznego, do którego zdjęcia odbywają się właśnie w Rybniku. Tam też rozgrywać się będzie serialowa akcja.

Fabuła przygotowywanego przez TVN serialu medycznego pt. "Diagnoza" oparta jest na historii Anny granej przez Maję Ostaszewską. Kobieta trafia do rybnickiego szpitala po wypadku, w którym straciła pamięć. Bohaterka nie wie, kim jest, ani po co przyjechała do Rybnika. Kolejne odcinki będą odkrywać losy Anny, a także losy lekarzy i pacjentów z rybnickiego szpitala.

"W naszym serialu łączymy wątek medyczny z tajemnicą głównej bohaterki, kryminalną zagadką, to jest w Polsce pierwsza taka zbitka" - powiedziała odtwórczyni głównej roli Maja Ostaszewska.

Akcja serialu rozgrywać się będzie na terenie rybnickiego kampusu Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tamtejszy budynek to serialowy szpital. Co ciekawe, historia tego pełnego walorów architektonicznych obiektu zatacza koło, bo przed laty był on szpitalem właśnie.

W ocenie Mai Ostaszewskiej, budynek ten jest fantastyczny. "To miejsce z duszą, z historią. Jest wprost idealny jako tło fabuły naszej produkcji" - podkreśliła.

W produkcji bierze udział wielu znanych polskich aktorów. Jednym z nich jest Maciej Zakościelny - serialowy chirurg Michał Wolski, który prócz leczenia gra też w zespole na perkusji.

"Na początku myślałem, że ta rola nie jest dla mnie, nie wiedziałem, jakiego lekarza mogę zagrać. Ale kiedy poszliśmy do szpitala i byliśmy świadkami operacji, wtedy stwierdziłem, że to jest to, co chcę robić i że chcę w tym brać udział" - zaznaczył Zakościelny.

Dodał, że dobrze się odnajduje w tej roli. "Nasi konsultanci medyczni są zadowoleni z naszej pracy na planie i tego jak staramy się odwzorować prawdziwe operacje. Czasami z Adamem Woronowiczem łapiemy się na tym, że mimo wyłączonej kamery, kiedy jest już po scenie, kontynuujemy grę i zaczynamy improwizować. Ale dzieje się tak, tylko dzięki dobremu przygotowaniu do roli i sztabowi specjalistów, którzy nas wspierają" - zaznaczył.

13-odcinkowy serial reżyseruje Xawery Żuławski. Emisja ma się rozpocząć jesienią.

W serialu wystąpi gwiazdorska obsada. Obok Ostaszewskiej i Zakościelnego są to również: Adam Woronowicz, Magdalena Popławska, Michał Czernecki, Beata Ścibakówna, Sonia Bohosiewicz, Anna Smołowik i Antoni Królikowski.

"Nie chcieliśmy kręcić kolejnego serialu w Warszawie, szukaliśmy w różnych miejscach w Polsce. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności miasto Rybnik zaprosiło nas do współpracy" - powiedziała producentka Dorota Kośmicka-Gacke. (PAP Life)