Informacje:

Wypełniony gwiazdami zwiastun najnowszego filmu Wesa Andersona

Dodano: Thursday, 13 February 2020 (11:15)

W sieci zadebiutował zwiastun najnowszego filmu Wesa Andersona. W obsadzie "The French Dispatch" znaleźli się Benicio del Toro, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Adrien Brody, Tilda Swinton, Timothee Chalamet, Lea Seydoux, Owen Wilson, Mathieu Amalric, Bill Murray, Elisabeth Moss, Edward Norton, Willem Dafoe, Saoirse Ronan, Christoph Waltz, Jason Schwartzmann, Henry Winkler, Bob Balaban i Anjelica Huston.

Wes Anderson to bezsprzecznie jeden z najbardziej oryginalnych twórców współczesnego kina. Za sprawą wypracowanego przez lata, niepowtarzalnego stylu, jego filmów nie sposób pomylić z żadnymi innymi produkcjami. Zapowiedź filmu "The French Dispatch" wyraźnie wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym charakterystycznym dla Andersona obrazem.

Na koncie reżysera są między innymi takie filmy jak "Genialny klan", "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" czy "Wyspa psów". Nakręcony przez niego w 2014 roku "Grand Budapest Hotel" był nominowany do Oscara w dziewięciu kategoriach. Zwyciężył w czterech.

Akcja najnowszego filmu Wesa Andersona rozgrywa się we Francji. "The French Dispatch" określany jest mianem listu miłosnego do dziennikarstwa. Fabuła filmu kręci się wokół tytułowego magazynu przypominającego słynny "The New Yorker", do pracy w którym zatrudnieni zostają najlepsi dziennikarze z całego świata. Jego wydawcą jest niejaki Arthur Howitzer Jr, w którego rolę wciela się Bill Murray.

Światowa premiera "The French Dispatch" odbędzie się 24 lipca tego roku. Nieznana jest jeszcze data jego polskiej premiery. (PAP Lilfe)