Informacje:

Alicja w Krainie Czarów powraca!

Dodano: środa, 6 września 2017 (13:47)

“Alicja w Krainie Czarów” to widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artytyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Spektakl dla dzieci przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowany jest do widzów w każdym wieku. Powieści Carrola jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych, dzięki wielopoziomowej narracji poznańska inscenizacja zachowuje tę cechę pierwowzoru literackiego. Alicja zabierze widzów na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, nagrana została przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau.
Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Anna Niedźwiedź.

Występują:

Alicja – Kseniya Shaushyshvili
Kapelusznik – Marcin Herman
Królik – Viktor Davydiuk
Królowa Kier – Asuka Horiuchi
Biała Królowa – Asuka Horiuchi
Kot – Przemysław Grządziela
Gąsienica- Eliza Kierepka
Czerwony ptak – Maria Kielan-Łopatin
Ptak Dodo – Ichigo Oguro/Lidia Zwolińska
Gryf – Andrzej Płatek
Jednorożec – Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca – Józef Biegański
Nibyżółw – Krzysztof Hubert
Opowiadający historię Nibyżółwia – Michał Wójcik
Jaszczurka – Krzysztof Hubert
Narrator – Sławomir Koperski
Króliki – Łukasz Banach, Adrian Czerwiec, Jakub Pewiński, Jan Jarczyk

oraz Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Czas trwania spektaklu – 2,5h w tym 1 przerwa.

Terminy najbliższych spektakli:

19 września 2017r. godz. 11:00 i 18:00
20 września 2017r. godz. 11:00 i 18:00

O dostępności biletów na ten spektakl dla dzieci będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej, profilu facebook oraz szkolnego biuletynu