Informacje:

Seong-Jin Cho: Debussy

Dodano: czwartek, 12 października 2017 (13:46)

Zwycięzca XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Seong-Jin Cho zagłębia się w świat muzyki Claude’a Debussy’ego w przeddzień setnej rocznicy śmierci wybitnego francuskiego kompozytora.

 

Po dwóch bestsellerowych albumach z muzyką Chopina, Seong-Jin poświęca swój trzeci krążek popularnym utworom fortepianowym Debussy’ego.

Chopin, który spędził większość dorosłego życia w Paryżu, uznawany był przez Debussy’ego za najważniejszego kompozytora swoich czasów. Dla koreańskiego pianisty, który kształcił się w paryskim konserwatorium, obaj twórcy są niezwykle ważni. Młodego artystę łączy z Debussym wyjątkowo silna muzyczna więź.

Nowy album wypełniają znakomite interpretacje popularnych dzieł i cykli Debussy’ego, takich jak “Images I & II”, Suite Bergamasque (ze słynnym “Clair de Lune”) oraz Children’s Corner, będący pozycją obowiązkową dla każdego młodego adepta sztuki fortepianowej.

Debussy jest dla Seong-Jin Cho kompozytorem o dużej wartości sentymentalnej. Children’s Corner znalazł się w programie pierwszego publicznego występu koreańskiego mistrza fortepianu.

Spis utworów:
Claude Debussy (1862 - 1918):

Images I
Reflets dans l’eau
Hommage à Rameau
Mouvement

Images II
Cloches à travers les feuilles
Et la lune descend sur le temple qui fut
Poissons d’or

Children’s Corner
Doctor Gradus ad Parnassum
Jimbo’s Lullaby
Serenade of the Doll
The Snow is Dancing
The Little Shepherd
Golliwoggs’s Cake-Walk (instant grat 2)

Suite Bergamasque
Prélude
Menuet
Clair de lune (instant grat 1)
Passepied


L’isle joyeuse