Informacje:

Zygmunt Miłoszewski powraca powieścią o namiętności

Dodano: wtorek, 31 października 2017 (13:24)

Po trzech latach milczenia Zygmunt Miłoszewski sięga po nowy gatunek literacki. Jego najnowsza książka "Jak zawsze" - to powieść o wielkiej namiętności.

Dzięki serii o prokuratorze Szackim Zygmunt Miłoszewski zyskał status najlepiej sprzedającego się i najsłynniejszego polskiego autora kryminałów. Po trzech latach milczenia proponuje coś nowego. Powieść "Jak zawsze" - opowiada o wielkiej namiętności i o Polsce, jak zawsze... Premiera 8 listopada 2017 roku.

Bohaterem najnowszej książki jest małżeństwo Grażyny i Ludwika. Tworzą związek zbudowany na przyjaźni, czułości, na porozumieniu dusz. Co roku uroczyście świętują rocznicę wspólnego pierwszego wieczoru, 1963 roku. W dniu, kiedy celebrują okrągłą pięćdziesiątą rocznicę, on jest po osiemdziesiątce, ona tuż przed. Czy coś jeszcze ich czeka?

Nieoczekiwanie, ku swojemu zdumieniu budzą się rano, w swoich młodych ciałach, znów żyją w roku 1963, w Warszawie. Czy bohaterowie powtórzą swoją miłość? Czy pójdą innymi drogami? Czy będą umieli i chcieli wykorzystać swoją wiedzę ludzi żyjących w XXI wieku? A może odkryją ciemne strony tego świata...

Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim jest opowieścią o tym, czy potrafimy wykorzystać drugą szansę, a może zechcemy oszukać los. Czytelnik ma szansę śledzić, czy bohaterowie postąpią "jak zawsze", czy może zupełnie inaczej. Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał czy romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski. Bo polskie realia są zawsze ważnym elementem jego twórczości. (PAP Life)