Polecamy:

LESZEK MOŻDŻER & GLORIA CAMPANER

Dodano: środa, 7 listopada 2018 (11:18)

Światowej klasy pianiści Leszek Możdżer i Gloria Campaner wystąpią razem po raz pierwszy w Krakowie 13 listopada w Centrum Kongresowym ICE.

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, którego w Polsce nie trzeba nikomu przedstawiać. Artysta jest odważnym twórcą, który przez lata wypracował („wygrał”) własny język muzyczny. Na scenie ICE Kraków Możdżer wystąpi z Glorią Campaner, włoską pianistką znaną m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów, takich jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.

Jak widać szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści… W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Specjalne kamienie zostały sprowadzone z Sardynii z pracowni mistrza Pinuccio Scioli, włoskiego rzeźbiarza. Będzie się działo i grało! Zapraszamy!

Skład:

Gloria Campaner – fortepian + kamienie

Leszek Możdżer – fortepiany + celesta

Magdalena Kordylasińska-Pękala – instrumenty perkusyjne

Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Data: 13.11.2018r., godz. 20:00

Bilety: 100, 120, 140, 180 i 200 pln

Organizatorzy: Outside Music & Agencja Muzyczna TOMLA

Specjalnie na trasę koncertową zostanie wydany limitowany nakład płyty pt.
„Gloria Campaner & Leszek Możdżer / Live at Enter” z nagraniem koncertu, który odbył się podczas Enter Enea Festival 2017.
Płyta dostępna będzie tylko podczas koncertów i nie trafi do ogólnej dystrybucji.

(PP)