Polecamy:

Zbigniew Preisner/ Domink Wania "Twilight"

Dodano: Tuesday, 12 March 2019 (10:47)

„Twilight” to album zawierający dziewięć nowych kompozycji autorstwa wybitnego kompozytora muzyki filmowej i teatralnej Zbigniewa Preisnera w wykonaniu Dominika Wani na fortepian solo. Album wydany zostaje w wersji CD oraz winylowej.

Oto rekomendacja samego kompozytora:

„Dominik Wania jest kolejnym niezmiernie utalentowanym polskim pianistą. I to pianistą nie tylko jazzowym, ale także świetnie sobie daje radę z muzyka filmową, klasyczną. Jest wszechstronnie utalentowanym muzykiem. Polecił mi Go Tomasz Stańko kilka lat temu. Nasza współpraca zaczęła się od nagrania tzw. nowych kolęd, które wyszły na płycie W poszukiwaniu dróg. Nagrywał też ze mną muzykę do filmów Queen of Spain w reżyserii Fernando Trueby, Valley of Shadows w reżyserii Jonasa Matzow Gulbrandsena. Dwa lata temu napisałem koncert 2016 Dokąd?, w którym Dominik Wania grał na fortepianie, akompaniował między innymi Lisie Gerrard (Dead Can Dance). Grał też ze mną koncert Preisner conducts Kieślowski w 20-tą rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego w Brukseli.
Zawsze jednak czułem pewien niedosyt wykorzystania jego talentu. Jest nie tylko wspaniałym muzykiem, ale też świetnym człowiekiem. Postanowiłem więc napisać 9 utworów na solo fortepian, które nagraliśmy w czerwcu 2018. Mam nadzieję, że udało mi się chociaż w części zaprezentować ogromny talent Dominika.
Zapraszam do posłuchania.”


TRACKLIST
1.    Winter in Morgins
2.    Transient
3.    To lose a friend
4.    Time machine
5.    Bobowa’s memories
6.    Spring in Jamna
7.    Autumn
8.    Summer in Gennadi
9.    Twilight