Programy w RMF Classic:

Ale kosmos! Wakacje nie z tej ziemi w RMF Classic!

Oprócz 15-lecia powstania RMF Classic w tym roku, w dodatku w wakacje, przypada także inna ważna rocznica – dokładnie 29 lipca amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – NASA kończy 60 lat. Ponieważ lubimy obchodzić jubileusze to w obchody narodzin NASA włączamy się z radością i zapałem.

Tym bardziej, że - nieco przewrotnie rzecz ujmując - gdyby nie NASA nie powstałoby tak wiele pięknych filmów o kosmosie – jak choćby „Apollo 13”, „Kosmiczni kowboje”, „Grawitacja” „Marsjanin” czy „Interstellar”.

Jakby tego było mało, tego lata czeka nas wiele spektakularnych kosmicznych wydarzeń – np. 27 lipca obserwować będziemy najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca widoczne także w Polsce.
Postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam kosmos i zapraszamy do zabawy, podczas której będziemy kompletować zawartość międzygalaktycznej kapsuły, która mogłaby ponieść na krańce Wszechświata informacje o Ziemi – w tym w szczególności o Polsce.

Codziennie zapytamy Was o jedną, jedyną rzecz z wybranej przez nas dziedziny, którą moglibyśmy się pochwalić przed inną cywilizacją gdzieś daleko za Drogą Mleczną.

Waszym zadaniem jest dokonanie wyboru i podanie oryginalnego uzasadnienia. Na autorkę/autora najciekawszego pomysłu i uzasadnienia codziennie czekać będzie „kosmiczna” nagroda w postaci przepięknego albumu o kosmosie lub innego arcyciekawego astronomicznego wydawnictwa, a raz w tygodniu będziemy mieć niezwykłą niespodziankę w postaci profesjonalnego teleskopu do obserwacji planet i gwiazd.

Wśród nagród kosmiczne albumy ;)

oraz Luneta National Geographic