Programy w RMF Classic:

Foto Story

Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie mawiał Ansel Adams – amerykański fotograf i pianista. A za dobrymi fotografiami kryją się często świetne historie. I o tym co w kadrze i poza kadrem w sobotnim Foto Story będziemy rozmawiać. Gośćmi programu będą mistrzowie kadrowania. Wspólnie naświetlimy fotografie, zdjęcia i ujęcia filmowe.

Are You a Rebel? To pytanie padnie w najbliższym magazynie Foto Story. To będzie powrót do przeszłości. Polska scena muzyczna lat 80 i 90 w kadrze Andrzeja Georgiewa.

 

 

Poznamy ludzi, którzy mają to coś w oku.
Będą też foto fakty - wystawy, plenery, plany, premiery i wydawnictwa.

Ula Urzędowska - zapraszam od 14:00

Album „Kazimierz” - fotograficzna medytacja na temat relacji człowieka z ważnym miejscem na ziemi. Wizualny esej, osobisty w przekazie i oszczędny w formie.
Zapraszam na spotkanie z autorem zdjęć i tekstów Bogdanem Frymorgenem.


https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Obraz,6/Album-Kazimierz-Bogdana-Frymorgena,37057.html


Portret osobisty.
Unikalne sesje fotograficzne uznanych polskich mistrzów fotografii. Każdy z nich sportretował 7 wybranych osób. Rekrutacja odbyła się na podstawie zgłoszeń. O swoich spotkaniach w sprawie portretu opowie Maciej Nabrdalik.
W projekcie "Portret osobisty" wzięli udział także: Mikołaj Grynberg, Rafał Milach i duet Magda Wunsche i Agnieszka Samsel.

 

Kacper Kowalski – fotograf i pilot.  Łączy obie pasje wykonując zdjęcia z paralotni lub wiatrakowca. O swoich maszynach mówi, że to latający dywan. Za zdjęcia z lotu ptaka otrzymał już wszystkie najważniejsze nagrody. Wydany w minionym roku album „Over” zawiera fotografie wykonane zimą. W Foto Story RMF Classic Kaper Kowalski opowie m.in. o najnowszym projekcie „Gra w podchody” realizowanym na festiwal W Ramach Sopotu w 2018 roku.

Już niebawem "Pierwszy człowiek" na ekranach kin. Film o życiu Neila Armstronga pokaże m.in. moment lądowania na księżycu. A w magazynie Foto Story "zobaczymy" to na zdjęciach... Prawdziwych ( z archiwum NASA)  a nie filmowych :) Opowie o nich Joanna Kinowska, która przygotowuje wystawę w oparciu o te materiały.

Zwiedzamy Narodowe Archiwum Cyfrowe. W zbiorach znajduje się ponad 15 milionów zdjęć (od lat czterdziestych XIX wieku aż po czasy współczesne), ponad 40 tysięcy nagrań dźwiękowych z lat 1889–2008 i około 2,4 tysiąca filmów z lat 1928–1993.