Programy w RMF Classic:

Jak wytresować smyka

Nie tak dawno oglądałam z córką film "Jak wytresować smoka". W trakcie seansu niespełna czteroletnia Mania tysiąc razy zapytała: "A dlaczego?". Po filmie wytoczyła najcięższe działa: Dlaczego niektórzy mają złą moc a inni dobrą? Dlaczego dinozaury wyginęły a smoki nie? Jak się stworzył świat? Skąd się bierze mięso?

Nie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, ale postanowiłam zdjąć nam rodzicom przynajmniej jeden kłopot z głowy.

Jak wytresować smyka kulturalnie :)

zapraszam
Ula Urzędowska

Radość dzika z wertowania rubryk Świerszczyka! Zabawne, zwariowane wiersze i mnóstwo zabaw logicznych, językowych, filozoficznych oraz gier planszowych i memo. Od 3 października najlepsze tematyczne rubryki Świerszczyka dostępne są także w formie  książek. To serie „Lubię czytać ze strzałką” oraz „KsiążkoGry”. Książki, do studia przyniosły i opowiadają Małgorzata Węgrzecka redaktor naczelna Świerszczyka i Monika Hałucha autorka książki „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach”.

Ada to wypada! Rozmawiamy z autorkami książki Zofią Karaszewską i Sylwią Stano. Panie wysłuchały i spisały opowieści m.in. Ewy Błaszczyk, Agnieszki Holland, Doroty Wellman czy Katarzyny Kozyry. Bohaterki tej książki pokonały w życiu niejedną przeszkodę. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, a ich opowieści mogą być inspiracją i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Dziób Dobry! Zapraszam na spotkanie z Autorami książki "Pogoda dla puchaczy. Jesień". Moimi gośćmi będą prezenter pogody, dziennikarz Bartek Jędrzejak i autor książek dla dzieci i młodzieży Marcin Kozioł.
Słyszymy się w niedzielę po 9ej.
A na zdjęciu dwie sowy i skowronek :). Kto jest kim wyjaśni się w programie.