Programy w RMF Classic:

Jak wytresować smyka

Nie tak dawno oglądałam z córką film "Jak wytresować smoka". W trakcie seansu niespełna czteroletnia Mania tysiąc razy zapytała: "A dlaczego?". Po filmie wytoczyła najcięższe działa: Dlaczego niektórzy mają złą moc a inni dobrą? Dlaczego dinozaury wyginęły a smoki nie? Jak się stworzył świat? Skąd się bierze mięso?

Nie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, ale postanowiłam zdjąć nam rodzicom przynajmniej jeden kłopot z głowy.

Jak wytresować smyka kulturalnie :)

zapraszam
Ula Urzędowska

Kino w Trampkach i Dzień czekolady! W programie „Jak wytresować smyka” rozmawiamy z Anną Stadnik – dyrektorką artystyczną festiwalu „Kino w Trampkach” i Jackiem Piotrem Bławutem – reżyserem filmu „Dzień Czekolady:


Magdalena Wasylik zaprasza nas do studia dubbingowego :) Posłuchamy też piosenek, które zaśpiewała na ścieżce dźwiękowej „Krainy Lodu”. A już w najbliższy piątek (17 maja) Magdalena Wasylik zaśpiewa przeboje z filmów Disneya na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Przed koncertem Disney: Magia Muzyki słuchamy piosenek, które znajdą się w programie. Piękna i Bestia, Kraina lodu, Król Lew, Dzwonnik z Notre Dame, Mała syrenka, Aladyn, Vaiana: Skarb oceanu czy Coco, oto tytuły z koncertu, który już 17 maja w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Ruszyły prace nad serialem animowanym o detektywie Pozytywce!
Autorem scenariuszy do 26 siedmiominutowych odcinków będzie Rafał Skarżycki (twórca „Jeża Jerzego” oraz serii „Tymek i Mistrz”), postaci zaprojektuje Piotr Rychel (uznany ilustrator, twórca książkowego wizerunku Pozytywki), a nad zachowaniem charakteru pierwowzoru i humoru dialogów czuwać będzie sam autor – Grzegorz Kasdepke. Reżyserią serialu zajmie się Dorota Cieśla (m.in. „Pamiętnik Florki”, „Kaktus i Mały”). Za produkcję serialu odpowiada łódzkie studio filmowe 4CUTS.
A w programie "Jak wytresować smyka" twórcy zdradzą na jak wygląda taki skok z książki na ekrany!

"Władcy przygód" już na ekranach polskich kin. A jak wyglądała przygoda na planie filmowym? Zapraszam na spotkanie z reżyserem i autorem scenariusza Tomaszem Szafrańskim i 12 letnim aktorem filmu Szymonem Radzimierskim.

Oto książeczka, która po rozłożeniu ma 7 metrów i zachęca do spaceru w nieznane. Na tej ścieżce spotkamy wiele zwierząt i dokonamy wielu odkryć. A w tę czytelniczą podróż zabierze nas Tomasz Samojlik – naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, rysownik i twórca komiksów. Zapraszam na spotkanie! Na pewno razem coś zmalujemy, nagrody czekają :)

Basia wraca na ekrany kin! A w niedzielę o Basi opowiedzą reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

A w niedzielę, wśród smyków adwokat i autor książek dla dzieci Jacek Dubois. Kilka dni temu swoją premierę na półce z książkami miał "Królewski skarb". Porozmawiamy więc o małoletniej Heli, która z pomocą braci prowadzi śledztwo w sprawie zaginionych klejnotów królowej i o tym jak bohaterowie sądowych korytarzy ( pod przykrywką ) przenikają na kartki książek.

"Piaskowy wilk" w Teatrze Lalka w Warszawie.  Bohater z książek wskakuje na teatralną scenę. Opowiedzą o tym reżyserka Julia Szmyt i aktor Rafał Derkacz.

                                                         projekt Robert Czajka

Superdziewczyny i Chłopaki Chojraki :) Odwiedzą nas: Agnieszka Mielech - autorka książki "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" oraz Marcin Prokop - autor książki "Chłopaki Chojraki"

Siedzibę radia RMF przy Al. Waszyngtona w Krakowie, odwiedziły przedszkolaki z grupy „Mysie Pysie” z Samorządowego Przedszkola nr 41 w Krakowie.
Dzieci opowiedziały nam o Świętym Mikołaju i najskrytszych marzeniach o prezentach, które chciałyby dostać pod choinkę…
Grupę oprowadził po zakamarkach stacji Paweł Pawlik – dyrektor Programowy RMF Classic.
Piosenkę wyprodukował Michał Woźniak, producent RMF

Posłuchaj

Posłuchaj

Posłuchaj

Sprawdzamy świąteczne, filmowe propozycje dla najmłodszych.

Radość dzika z wertowania rubryk Świerszczyka! Zabawne, zwariowane wiersze i mnóstwo zabaw logicznych, językowych, filozoficznych oraz gier planszowych i memo. Od 3 października najlepsze tematyczne rubryki Świerszczyka dostępne są także w formie książek. To serie „Lubię czytać ze strzałką” oraz „KsiążkoGry”. Książki, do studia przyniosły i opowiadają Małgorzata Węgrzecka redaktor naczelna Świerszczyka i Monika Hałucha autorka książki „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach”.

Ada to wypada! Rozmawiamy z autorkami książki Zofią Karaszewską i Sylwią Stano. Panie wysłuchały i spisały opowieści m.in. Ewy Błaszczyk, Agnieszki Holland, Doroty Wellman czy Katarzyny Kozyry. Bohaterki tej książki pokonały w życiu niejedną przeszkodę. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, a ich opowieści mogą być inspiracją i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Dziób Dobry! Zapraszam na spotkanie z Autorami książki "Pogoda dla puchaczy. Jesień". Moimi gośćmi będą prezenter pogody, dziennikarz Bartek Jędrzejak i autor książek dla dzieci i młodzieży Marcin Kozioł.
Słyszymy się w niedzielę po 9ej.
A na zdjęciu dwie sowy i skowronek :). Kto jest kim wyjaśni się w programie.