Programy w RMF Classic:

Kino z naturą w tle – wakacyjny konkurs filmowy

Piękne, majestatyczne grzbiety gór, wspaniałe lazurowe tafle jezior, białe grzywy fal i kipiące zielenią połacie lasów – to obrazy bardzo często oglądane przez nas na kinowych ekranach. Przyroda wielokroć stanowi naturalne tło wielu filmów i nie zawsze trzeba ją poprawiać przy pomocy efektów specjalnych - bo po co poprawiać naturę?

My chcemy pokazać Wam przykłady takich niezwykłych, naturalnych scenografii, przywołać wspomnienia najpiękniejszych filmowych plenerów i opisać kulisy pracy filmowców „W tak pięknych okolicznościach przyrody… I niepowtarzalnej…”

Być może traficie na te miejsca podczas wakacyjnych wojaży, być może będzie to dla Was inspiracja do zaplanowania podróży, a być może znajdziecie podobne plenery w Waszej okolicy.

Na trop naprowadzimy Was pytając o tytuły filmów z naturą w tle. Słuchajcie podpowiedzi i spróbujcie odgadnąć o jaki film chodzi.

W tej zabawie jest też dodatkowy ważny akcent – chcemy uwrażliwić Was na piękno otaczającej nas flory i fauny, zwrócić uwagę na zmiany klimatu, namówić do wspólnych pro-ekologicznych działań.

Codziennie w trakcie trwania zabawy będziemy laureatom konkursu rozdawać niezwykłe nagrody.
To – uwaga! - kwiaty w mini szklarni od RMF Classic do samodzielnego wyhodowania – nie tylko pięknie będą wyglądać, ale też pomogą zdziałać wiele dobrego! Jeśli wystawicie je za okno mieszanka jaskrawych, silnie pachnących kwiatów zwabi motyle i pszczoły, które mają prawdziwie ciężki żywot w miastach. To także gest w ich stronę.
To może też być kawałek łąki w Twoim domu!


Mamy też dla Was wspaniałe albumy. Zapraszamy do zabawy!