Programy w RMF Classic:

Kosmos, natura, kultowe seriale i… Artur Andrus na wakacjach w RMF Classic

RMF Classic zmienia ramówkę na lato i zaprasza swoich słuchaczy do zabawy z gwiazdami. Dosłownie i w przenośni.

W czasie wakacji minie dokładnie 60 lat od powstania amerykańskiej agencji kosmicznej NASA i w związku z tym jubileuszem  RMF Classic przypomni najważniejsze fakty z historii podboju kosmosu, najciekawsze filmy o tematyce kosmicznej oraz zaprosi słuchaczy do zabawy w kompletowanie zawartości sondy międzygalaktycznej. Do wygrania będą atlasy nieba, albumy i książki o astronomii oraz profesjonalne teleskopy do obserwacji planet i gwiazd. Zabawa „Ale kosmos! Wakacje nie z tej ziemi” codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00. Dodatkowo, jak co roku, stacja przygotowała codzienną wieczorną prognozę astronomiczną – czyli zapowiedzi tego, co nocą można zaobserwować na gwiaździstym niebie.  

Popołudnia od godziny 15:00  to „Siesta i fiesta” – wakacyjny magazyn o podróżach i letnich atrakcjach kulturalnych w Polsce i na świecie. To także rekomendacje książek i filmów na lato.

Wieczory po 19:00 dedykowane będą specjalnym programom muzycznym przygotowanym na wakacje – między innymi muzyce z kultowych polskich seriali, propozycjom do Plebiscytu na przebój 15-lecia RMF Classic oraz filmowej dyskografii znakomitego chińskiego pianisty Lang Langa.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się weekendy pod hasłem „Zielona fala”. W soboty i niedziele popołudniowe pasma wypełnią materiały związane z naturą, światem zwierząt i roślin oraz ekologią.

Jednak prawdziwą niespodziankę RMF Classic przygotowało na niedzielne przedpołudnia.
Na antenie stacji zadebiutuje znakomity dziennikarz radiowy i artysta kabaretowy Artur Andrus, który rozmawiać będzie – także o wakacjach i podróżach – z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Będą wśród nich między innymi Barbara Krafftówna, Joanna Kołaczkowska, Robert Górski czy Jacek Fedorowicz.

 „Wakacje z Andrusem” w RMF Classic w każdą niedzielę o godz. 9:00.