Programy w RMF Classic:

Moje kino - spotkania wokół X muzy

Alfred Hitchcock mawiał, że kino to ekran i całe mnóstwo foteli, które trzeba zapełnić. Pewnie nawet nie pomyślał, że kino może zaistnieć w radiu... Może, co udowadniamy już kolejny sezon!


Jesteśmy w ukochanym kinie Warszawy – Kinie Iluzjon!

Dokładnie 7 lat po otwarciu w nowej siedzibie na Starym Mokotowie. Iluzjon to wyjątkowe kino dla widzów stolicy. Gdy trzeba było, wychodzili na ulicę, aby go bronić!
 
POSŁUCHAJ!
 
Gośćmi Magdy są filmografowie Katarzyna Wajda, Michał Pieńkowski i Grzegorz Rogowski.
 
Posłuchaj
 
W listopadzie w Iluzjonie oglądać można wystawę pamiątek po Lodzie Niemirzance, znanej ze słynnego filmu "Ada! To nie wypada!".
 
Posłuchaj
 
Gdzie, jak nie tu, oglądać najstarsze filmy o drodze Polski do wolności?
 
Posłuchaj
Posłuchaj
Posłuchaj
 
 
 

FILM SPRING OPEN
Przegorzały pod Krakowem, 15-24 października

Jednym z tegorocznych gości był Tomasz Kot. Z aktorem rozmawiała Magda Miśka-Jackowska.

POSŁUCHAJ
 
Posłuchaj

Film Spring Open wymyślił i od 14 lat organizuje wybitny operator Sławomir Idziak. To interdyscyplinarne warsztaty filmowe skierowane do studentów, absolwentów, artystów, producentów, programistów i techników, dotyczące przyszłości sztuki audiowizualnej. Uczestnicy pracują w profesjonalnych warunkach z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki partnerom technologicznym mają do dyspozycji sprzęt wartości ponad 12 500 000 zł. Wszystko odbywa się pod okiem wybitnych specjalistów jak zdobywcy Oscarów min.: Natalie Portman, Neil Corbould, Allan Starski, Mia Bayes, Juliette Binoche i Ewa Puszczyńska.
 
Fot. Filip Błażejowski. Autorką plakatu jest prof. Maja Wolna

5. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich
Kinoteka, 24-29 października

Zobaczymy kino bijące rekordy popularności, kino czarujące wizualnym rozmachem i to zdobywające najwyższe międzynarodowe laury. Z szefową rady programowej festiwalu Joanną Łapińską rozmawia Magda Miśka-Jackowska.

POSŁUCHAJ

Posłuchaj

 

"Moje kino" - z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2010).

 


Mistrzowie drugiego planu – posłuchaj!