Programy w RMF Classic:

OFF LIFE

Poddajemy pod rozwagę, dajemy do myślenia i pytamy. Idziemy też tam, gdzie prowadzi nas intuicja. „Sztuka życia” to apetyt na wyzwania. Jak gra kobiecość na falach eteru?

AFISZ, czyli...dlaczego inwestować czas w kulturę
 
Wrzesień to mocne rozpoczęcie w świecie sztuki.
 
W Poznaniu dziś wieczorem otwiera się wystawa „La Chapelle. Songs For the World”. Artysta będzie moim gościem – to będzie specjalne wydanie magazynu „Życie z klasą” prosto ze świata ucznia Warhola. Dodatkowo o najważniejszych artystkach, feministkach, awangardzistkach i obrazoburczyniach już 5 września porozmawiają krytyczka sztuki Anda Rottenberg, artystka Krystyna Piotrowska i historyczka sztuki Katarzyna Lewandowska. Panel poprzedzi pierwszą w historii aukcję sztuki feministycznej „Siostrzeństwo. Feminizm i Sztuka Kobiet”. Wystawę, na której znalazły się prace m.in. Aliny Szapocznikow, Magdaleny Abakanowicz, Natalii LL, Ewy Kuryluk, Teresy Murak, Agaty Bogackiej, Zuzanny Janin, Barbary Falender czy Doroty Nieznalskiej można oglądać w warszawskiej siedzibie DESY.
 

KOBIETY RAKIETY, czyli...ciekawsza strona sportu, biznesu i kultury
 
Odkąd wróciłyśmy z Wenus, inspirujemy i dajemy do myślenia, zmieniamy rzeczywistość. W jaki sposób? Tej jesieni odwiedzą mnie m.in. Anita Lipnicka, Ania Rusowicz i Kasia Kowalska. 
 
CIAŁOTERAPIA, czyli...jaką matką jesteś dla swojego ciała
 
Co powiedziałoby Twoje ciało, gdyby potrafiło mówić? Będziemy się nad tym zastanawiać przez kilka najbliższych tygodni. O tym, dlaczego troska o kobiecość przychodzi czasem z tak dużym trudem, w „Sztuce życia” będę rozmawiać z dr Katarzyną Jasiewicz, autorką poradnika „Ciałoterapia”. Pod lupą brzuch i miednica.
 

 
PATROL ROŚLINNY, czyli... zielone SOS
 
Mieszkamy razem zaledwie od dwóch miesięcy. Rośliny to w moim domu nowość. Dlatego postanowiłam zaprosić ekspertkę z Roślinnego Patrolu, która wie o nich wszystko. Opowie nam skąd wzięła się Klinika dla Roślin z Trudnych Domów i Wyjazdowe Pogotowie Roślinne? Oto bohaterowie programu, którzy ze mną zamieszkali.


 
SZTUKA ŻYCIA ZA OCEANEM, czyli co liczy się po drugiej stronie globu
 
O typach vata, pitta i kapha dowiedziałam się znacznie więcej zaledwie kilka tygodniu temu. O ajurwedzie prosto ze słonecznej Californii opowie nam nasza korespondentka Lidia Krawczuk.
 
MUZYKA NA KAŻDĄ KALORIĘ
 
Jowita Dziedzic-Golec to najszybsza kobieta jaką znam. Zainspirowana jej przykładem też wzięłam się do pracy. Szalone gitary, niepokorne smyczki, naładowane energią dęciaki - Jaka muzyka filmowa najlepiej sprawdza się podczas biegania? Sprawdzamy to dla Was w każdą środę o 17:30
 

mój Teodor ;)

Jowita w akcji ;)
 
Alicja Myśliwiec - zapraszam w każdą środę od 14:00-18:00 do RMF Classic.