Programy w RMF Classic:

Śniadanie Mistrzów

„Śniadanie Mistrzów” w RMF Classic – więcej informacji i komentarzy – to poranek dla ludzi z apetytem na wiedzę o świecie.

W „Śniadaniu Mistrzów” co pół godziny dostarczamy Wam świeżą porcję faktów, dzięki której jesteście najlepiej poinformowani.

Codziennie przypominamy najistotniejsze rocznice i jubileusze w „Datowniku historycznym Macieja Korkucia” – to także te mniej znane wydarzenia, mające jednak znaczący wpływ na losy Polski i świata.

„Otwartym tekstem” mówi dziennikarz Marcin Borowski, który subiektywnie przegląda codzienną prasę dodając autorski komentarz.

W Śniadaniu Mistrzów są też korespondencje z zagranicznych stolic.  W cyklu „Czym żyje ulica w…?” przybliżamy wydarzenia o których mówi się w Waszyngtonie, Paryżu, Londynie, Moskwie i Brukseli.

W każdy wtorek i czwartek  "Niezwykłe historie odkryć i wynalazków prezentuje prof. Ryszard Tadeusiewicz".

Artur Andrus w środę musi sprostać nietypowemu wyzwaniu - dostaje 24 godziny na napisanie tekstu piosenki, do którego Łukasz Borowiecki komponuje muzykę, a piosenkę wykonują - najlepsi polscy wykonawcy których Artur Andrus musi sprowadzić do studia. Żeby było jeszcze trudniej, inspiracją do tekstu muszą być newsy zaproponowane przez prowadzącego. To "Piosenka z prawdziwego zdarzenia".

Co wtorek Marta Kubala opowiada o najważniejszych wydarzeniach z rynku sztuki - od głośnych wystaw, przez kontrowersyjne performanse po kradzieże najbardziej znanych dzieł.

W poniedziałek, środę i piątek serwujemy też Danie do myślenia - czyli rozmowę o kulturze, nauce, zdrowiu lub psychologii.

 Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku od 7:00 do 10:00!