Programy w RMF Classic:

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów budzi Was w wakacje porcją wiedzy i utrzyma w słonecznym nastroju przez całe lato. Szykujemy smakowity miks ciekawostek, bieżących informacji, kulturalnych propozycji i klimatycznej muzyki.

W programie najważniejsze informacje z Polski i świata, informacje ekonomiczne – w tym o kursach walut, przegląd prasy, prognoza pogody oraz konkursy na rozbudzenie umysłu.

Nasz dyżurny historyk Maciej Korkuć przygotował specjalnie na poranek „Smaczki Historyczne” (7:10). W tym cyklu prezentuje wybrane przez siebie fragmenty historycznych tekstów – oficjalnych dokumentów, opisów, listów, pamiętników, dzięki którym możemy spojrzeć na najciekawsze wydarzenia okiem ich twórców.

W poniedziałki i środy ok. 8:50 na naszej antenie „WAKAT – czyli Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa”, w którym znany dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.

We wtorki i czwartki też ok. 8:50 „Technika na wakacje” – cykl, w którym prof. Ryszard Tadeusiewicz prezentuje warte obejrzenia podczas letnich wędrówek, najciekawsze zabytki techniki w Polsce – mosty, wieże, kopalnie itp.

Będą też mini programy pod hasłami: „Look bagażowy” - czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje czy „Cennik współczesny” – przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów codziennie od poniedziałku do piątku - od 7:00 do 11:00 w RMF Classic.