Informacje:

XVI Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego online - w weekend

Dodano: Tuesday, 12 January 2021 (10:17)

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury (MTM) zaprezentuje online 16 i 17 stycznia XVI Koncert Noworoczny, którego premierowy streaming odbył się 1 stycznia z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

"W najbliższy weekend ponownie pokażemy XVI Koncert Noworoczny, którego bezpośrednia transmisja 1 stycznia z Filharmonii Narodowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych widzów. Zainaugurowaliśmy ten rok uroczyście ze wspaniałymi artystami – wśród nich z gwiazdą wieczoru, Arturem Rucińskim – i chcemy pozostać w tym klimacie jak najdłużej, zachęcając do tego samego naszą publiczność" - napisała w informacji przesłanej PAP Agnieszka Antoniewska z MTM.

Jak przypomniała, na scenie Filharmonii Narodowej zaśpiewali - obok barytona Artura Rucińskiego - Joanna Woś (sopran), Monika Ledzion-Porczyńska (mezzosopran) oraz Arnold Rutkowski (tenor). Zagrała Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z gościnnym udziałem Wiktoria Kozłowskiego. Gospodynią wieczoru była Agata Konarska.

Antoniewska wyjaśniła, że "w programie koncertu znalazły się najpiękniejsze arie i duety operowe, operetkowe oraz musicalowe" m.in.: "O soave fanciulla" z opery Giacomo Pucciniego "La Boheme" – w wykonaniu Joanny Woś i Arnolda Rutkowskiego; "Seguidilla" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta – w wykonaniu Moniki Ledzion-Porczyńskiej i Arnolda Rutkowskiego, oraz "Vivra! Contende il giubilo" z opery Giuseppe Verdiego "Il Trovatore" – w wykonaniu Joanny Woś i Artura Rucińskiego" - napisano.

Tradycja Noworocznych Koncertów MTM rozpoczęła się 1 stycznia 2006 r. "Koncerty od początku swej historii nawiązują bezpośrednio do słynnych Koncertów Noworocznych Wiedeńskich Filharmoników, jednak różni je wprowadzenie do programu występów śpiewaków" - czytamy w przesłanej informacji.

XVI Koncert Noworoczny będzie dostępny online od godz. 19 w sobotę na kanale VOD MTM.

autor: Grzegorz Janikowski (PAP)