Informacje:

Barack Obama popiera pomysł, by w jego rolę wcielił się raper Drake

Dodano: Monday, 30 November 2020 (15:18)

W ostatnich latach kilku aktorów zdążyło wcielić się już w rolę Baracka Obamy. Jednak kolejny film biograficzny o jego prezydenturze wydaje się, że jest tylko kwestią czasu. Podstawą jego scenariusza mogłyby z pewnością być pamiętniki Obamy zatytułowane „Ziemia obiecana”. Czy rolę byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych może zagrać w takim filmie raper Drake? Były prezydent dał mu właśnie swoje oficjalne błogosławieństwo.

O tym, że chciałby zagrać Obamę, Drake mówi od dawna. „Mam nadzieję, że ktoś nakręci taki film, bo chciałbym w nim zagrać. Oglądam każde jego wystąpienie. Gdy widzę go w telewizji, nie zmieniam kanału. Szczególnie zwracam uwagę na intonację jego głosu. Każdy, kto mnie zna, wie, że świetnie naśladuję głosy. Na razie jestem w fazie nauki, bo nikt nie zadzwonił do mnie z taką propozycją. Jestem jednak czujny i gdy tak się stanie, będę gotowy nauczyć się mówić tak jak on” – mówił Drake w jednym z wywiadów z 2010 roku. Teraz Barack Obama pozytywnie odniósł się do tych słów artysty, który w muzyce osiągnął już wszystko. Drake zdobył cztery nagrody Grammy i 42 nominacje do niej. Ma też doświadczenie aktorskie - wystąpił w jednej z ról w serialu „Degrassi: Nowe Pokolenie”.

„Powiem tak. Drake wygląda na taką osobę, która jest w stanie zrobić wszystko, co sobie zaplanuje. Mam na myśli, że jest bardzo utalentowanym bratem. Kiedy więc nadejdzie czas i będzie gotowy… Co ważne, Drake ma błogosławieństwo całej mojej rodziny. Podejrzewam, że Malia i Sasha byłyby na tak” – powiedział Obama w wywiadzie ze Speedym Mormanem.

Postać Baracka Obamy pojawiła się w ostatnich latach na ekranie kilka razy. W dwóch przypadkach były to filmy o młodości przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W „Barrym” z 2016 roku rolę tytułową zagrał Devon Terrell. W tym samym roku na ekrany trafił „Southside with You” z Parkerem Sawyersem w roli Obamy. Z kolei we wrześniu 2020 roku stacja Showtime wyemitowała miniserial „The Comey Rule”, w którym w postać byłego prezydenta USA wcielił się Kingsley Ben-Adir.

Na 17 marca przyszłego roku zaplanowano polską premiera pamiętników Obamy. We wspomnieniach z czasu prezydentury przedstawione są dzieje przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Obama ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty swojej, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i zawirowań, prezydentury. Zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu oraz zabiera ich w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok jego myślenia, gdy organizuje swój gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, spiera się z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden – czytamy w opisie „Ziemi obiecanej”. (PAP Life)