Programy w RMF Classic:

Brak słów… Nowa zabawa z kultowymi cytatami

Są takie cytaty, zwroty czy wypowiedzi, które ze świata kultury, nauki, literatury czy filmu weszły na stałe do naszego codziennego życia i chętnie się nimi posługujemy. Nie dlatego, że brak nam własnych słów, ale dlatego, że cytat pozwala czasem osiągnąć większą ekspresję, daje możliwość wyrażenia aluzji, ironii lub dowcipu.

W tej zabawie sprawdzamy, jak dobrze znacie kultowe cytaty i czy wiecie skąd pochodzą. Opowiemy o ich autorach i źródłach, z których je zaczerpnięto.

Na czym ta zabawa polega?

Codziennie przed południem – od poniedziałku do piątku – wybieramy jeden z nich i publikujemy na naszej stronie internetowej. Jest jednak haczyk. W tym cytacie brak niektórych słów i Waszym zadaniem jest ich odgadnięcie.

Poniżej znajdziecie (w czasie trwania programu) formatkę, gdzie można wpisać brakujące słowa.
Dodatkowo prosimy Was o opisanie, co jest Waszym ulubionym cytatem lub powiedzeniem i krótkie uzasadnienie tego wyboru. Spośród tych, którzy – po pierwsze – odnajdą brakujące w cytacie słowa, po drugie odpowiedzą na dodatkowe pytanie, Prowadzący każdorazowo wybierze najciekawszy jego zdaniem opis i przyzna jego autorce lub autorowi zestaw nagród. O zawartości zestawu Prowadzący poinformuje zawsze na początku programu.